Olen suhteessa, mutta korviaan myöten ihastunut toiseen mieheen
Ollaan seurusteltu poikaystäväni kanssa vähän reilu vuosi, mä 20-vuotias ja poikaystävä vuoden vanhempi. Jo pitkään tässä suhteessa on häirinnyt se että en koe saavani tarpeeksi huomiota. Nykyään tuntuu, että poikaystävä on mieluummin kavereidensa kuin mun kanssa. Ei hellyyttä, ei kehuja. Ilmeisesti pitää mua itsestään selvyytenä.
Jos yritän ehdottaa jotain yhteistä tekemistä ja kertoa kokevani yksinäisyyttä, poikaystävä vain suuttuu. Vielä vähemmän hän sietää sitä jos itken tai kerron pahasta olosta. Olen vain niin turhautunut...
Seksikään hänen kanssaan ei enää kiinnosta, kun minkäänlaista arvostusta ja henkistä yhteyttä ei sängyn ulkopuolella ole. Sitten olen poikaystävän mielestä frigidi, pihtari ja ties mitä.
No, tutustuin jokin aika sitten erääseen ihanaan mieheen joka sattuu myös olemaan isäni työkaveri. Ihastuin välittömästi. Kaiken lisäksi mies on jo 35-vuotias, mutta ei kuitenkaan varattu.
Tuntuu kamalalta, mutta en saa tuota miestä mielestäni. Hänen kanssaan on todella helppo ja turvallinen olla, olemme jutelleet paljon syvällisiä asioita ja ensimmäistä kertaa koen että joku oikeasti ymmärtää. Kotona poikaystävän kanssa ollessakin ajatukset karkaavat tähän mieheen ja huomaan haaveilevani hänestä.
Mieskin on selvästi kiinnostunut, mutta ei ole tehnyt asialle mitään koska tietää että olen parisuhteessa. Mitään ei ole siis tapahtunut.
Mitä ihmettä teen? En haluaisi satuttaa poikaystävääni, mutta ei tämä voi jatkua näinkään.
Kommentit (20)
Vierailija kirjoitti:
Jos miehellä on yhtään moraalia, ei ala kanssasi mihinkään. Eri asia sitten jos on joku seksin perässä oleva hyväksikäyttäjä, kuten nuoria tyttöjä jahtaavat aikuiset miehet yleensä ovat.
Häivy Ikis.
Vierailija kirjoitti:
Jos miehellä on yhtään moraalia, ei ala kanssasi mihinkään. Eri asia sitten jos on joku seksin perässä oleva hyväksikäyttäjä, kuten nuoria tyttöjä jahtaavat aikuiset miehet yleensä ovat.
Rakkaus ei katso ikää. Kahden aikuisen ihmisen suhteessa ei ole mitään väärää eikä hyväksikäyttöä jos molemmat vapaaehtoisesti mukana.
No tuon poikaystävän kanssa ei ole mitään tulevaisuutta vaikket olisikaan ihastunut. Leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä.
Miksi aikuinen mies kiinnostuisi vakavasti jostain pikkubimbosta?
Tämäkin ketju on ikiksen ketju, sen huomaa pelkästään ikäeroasetelmasta ja ketjun uppauksesta.
Syvällisiä 20v tytön kanssa. Hohhoijaa....
Kokeile jutella sen sedän kanssa pinnallisia, niin saat paljon todellisemman kuvan.
Ei parikymppisen tytön kanssa voi jutella syvällisiä. Parikymppiset tytöt on tyhmiä ja aivottomia bimboja.
Ei parikymppisen tytön kanssa voi jutella syvällisiä. xD
Mikä on syvällistä parikymppisen mittapuulla? Minne mennään bilettämään tai millaiset tekoripset laitan?
Jaahas, vai silleen. No ensinnäkin 35v mies ei katsele 20v tyttöjä, mutta jos näin todellakin elävässä elämässä kävisi niin ainoa motivaattori on seksi. M35 jolle 30v nainen alkaa olla alarajoilla, perhettä ei tollasen 20v. junnun kanssa perusteta. Mistä näitä ääliö avauksia sikiää?
Jos miehellä on yhtään moraalia, ei ala kanssasi mihinkään. Eri asia sitten jos on joku seksin perässä oleva hyväksikäyttäjä, kuten nuoria tyttöjä jahtaavat aikuiset miehet yleensä ovat.