Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Apua! 4-v. on alkanut yhtakkia " karkailla" paivakodista. Han on parin vikon sisalla koettanut lahtea sisalta ulos ja pihalta aidan yli karkuun. Tytto on ollut hoidossa jo 1,5

Vierailija
28.11.2007 |

vuotta eikä ole tällaista ennen yrittänyt. Onneksi molemmilla kerroilla hoitajat ovat saaneet hänet kiinni itse teosta eikä mitään ole päässyt sattumaan. Nyt heillä on kuulemma tehostettu valvonta lapseni kohdalla.



Silti huolettaa, että mitä tyttö seuraavaksi keksii. Hän ei ole pystynyt perustelemaan toimintaansa mitenkään erityisesti - hän vain " kiipesi aidalle, koska halusi mennä sen toiselle puolelle" jne.



Mitä minä voin äitinä tehdä? Olemme kyllä puhuneet asiasta vakavaan sävyyn, mutta en luota, että lapsi uskoo/muistaa!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja toivottavasti se valvonta pitää

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla