Ulkokirppis paahtavan kuumalla torilla, säälitti pikkulapset ja koirat jotka sinne oli raahattu !
Eräskin pikkupoika itki rattaissa tulipunaisena ja hiestä märkä tukka otsaan liimautuneena, kun äiti (?) sovitteli kenkiä. Ja eräs mies otti koiransa, buldogin kantoon kun koirapolo hyytyi keskelle toria.
Minullakin oli olo kuin saunassa vaikka kevyt kesämekko päällä, suretti kovin ne pikkulapset ja eläimet...
Kommentit (3)
:D No minä olen jättänyt menemättä kirpputorille vauvan takia. Olisi pahoinpitelyä lähteä kuskaamaan sitä rattaissa tuonne paahteeseen. Vaunujen sisällä lämpötila nousee äkkiä.
Minulla oli mukana vastaavalla kirppiksellä 1v pelkät vaipat ja t-paita päällä, varjossa rattaisiin kiinnitetyn päivänvarjon alla ja nokkamukissa vettä hörpittäväksi. Kiersin nopeasti alueen läpi, ostin mekon sovittamatta sekä pojalle lelun ja siirryin kauppakeskuksen viileyteen.
Koirat voi jättää kotiin, mutta entäs lapset? Jätätkö vauvan yksin että pääset kirpputorille?