Tyypillinen kissanomistajan aloitus av:llä: En saa nukuttua ja koko ajan itkuinen olo ja tuntuu että pää hajoaa...
Kommentit (16)
Olen tuntenut elämässäni n. 6-7 kissanomistajaa. Niistä neljään tuo pätee, viides oli pilvenpolttaja, masentunut epäilemättä ja kuudennesta en tiedä. Taisi olla melko normaali ja mennä naimisiin.
Sanoisin, että tyypillinen koiranpennun omistajan aloitus.
Ei minua mikään vaivaa, käyn töissä ja on kolme kissaa.
Diktaattorit noin yleisesti vihaa kissoja...
N62
Tyypillinen koiranomistajan aloitus: tämä
HÄH!?! Minä olen ihan tavallinen terve ihminen, käyn töissä, elätän itseni. Minulla on KISSA, maailman ihanin olento.
Ennemmin sanoisin et kotiäidin aloitus ;) (ainakin kaikki tuntemani mammat ulisee tota otsikon virttä päivästä toiseen)
Kissa antaa kyllä nukkua jos hyvin hoidettu ja on virikkeitä, itse torkun töitten jälkee päivällä kissan kanssa samaan aikaan ja yölläki nukutaan samoihin aikoihin. Kissa toki herää aikasemmin (etenkin nyt kesällä) mutta on loistava herätyskello, en ole myöhästynyt kertaakaan töistä.
Pää ei hajoo ku ihmisten kanssa.
5/5. Kissanomistajat on skitsoja_bitchejä, kuten kissansa.
Kissanaisiin en koske edes kepillä. Olen niitä riittävän monta opiskeluaikoina tuntenut. HUH!
En muista koskaan nähneeni tuonkaltaista aloitusta av-palstalla. Oletko ap ihan varma siitä tyypillisyydestä?
Vierailija kirjoitti:
Kissanaisiin en koske edes kepillä. Olen niitä riittävän monta opiskeluaikoina tuntenut. HUH!
Ok.. taitaa pian kaikilla naisilla on kissa tai pari, ihan varmuuden vuoksi.
Pyh. Kissat on ihania. Ja kissanaiset.
Miksi kissat menevät tuolla tavalla tunteisiin?
Ai jaa, naiset tekee tommosen aloituksen ja sitten laittaa p.s. minulla on kissa? :D
Kumma, mulla on kissa, mutten oo koskaan kirjoittanut tänne, että itkettää ja pää hajoaa, En tiennyt, että kuuluu tehdä niin.
5/5