Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Etätöihin dronella?

Vierailija
27.07.2018 |

Mietin jos pitäisin huomenna etäpäivän ja lähettäisin dronen töihin puolestani. Laittaisin ekana sen odottaman bussia ja seuraisin gps:n ja kameran avulla sen työmatkaa. Sitten aamupalaveriin. Oikeasti tuohan olisi sama kuin videopuhelu. Voisin nyökytellä dronella pomon jutuille ja kertoa lopuksi "ottavani kopin" ja hoitavani asian.

Voisin mennä dronella myös ruokalaan seuraksi. Hoveroisin ruokalassa siinä pöydässä, jossa normaalisti yleensä istumme parin työkaverin kanssa ja naureskeltaisiin yhdessä maailman menolle. Voisin kotona sitten syödä vielä samaan aikaan kuin dronella on lounashetki, niin siitä välittyisi sitten mahdollisimman autenttinen tunnelma.

Lopuksi hakisin lapset tarhasta dronella.

Mitäs tuumitte?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tylsimykset.

Vierailija
2/2 |
27.07.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Dronella voisi mennä myös tapaamaan Tinder-deittiä. Voisi vain painaa laitteen napista koteen, jos deitti olisi lihava tai vegaani.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi viisi