Lauri Salovaaran miljoona ei olekaan miljoona vaan voin satadonaa
Kommentit (9)
Muminkaffetta omistaa ainakinja se on saneeraukseen hakenut
Saa.nähdä meneekö konkkaan se vai antaako joku hullu siihen rahaa.
Meno on kuin jossain Zinzinossa: suuria puheita joilla todellisuuspohjaa 5-10%.
Huvittava projekti siinäkin mielessä, että ilmeisesti iso osa noista (todennäköisesti miltei arvottomista) osakkeista on saatu pelkästään pyytämällä projektin ansiosta. Tarkoitus oli kuitenkin ilmeisesti näyttää,. että rikastuminen on mahdollista *omalla työllä ja tekemisellä*, mutta ei taida tuo pyytelytaktiikka ihan toimia muille.
Toinen arvio on että lähellä nollaa on omistus
Kuulostaa höpöltä. Olisiko idea kuitenkin saada myytyä kirjoja ja sitä kautta saada rahaa?
Voinhan minäkin arvottaa startupini osakeosuuden arvoksi vaikka mitä perustuen goodwilliin.
Kirjan vuoksi pitää väittää miljoonaksi
– Ei voi tietää, miten käy. Todellakin toivon, että yritys pääsee tilanteesta yli. Siellä on mahtavia keskusteluita muun muassa kansainvälistymisestä. Sanna (Kiiski, muumikahviloiden perustaja) on ylipäätään ihana ihminen, ja kovassa paikassa, monin tavoin.
Lauri Salovaaran "miljoonaportfoliosta" löytyy konkurssikypsiä yhtiöitä – Analyytikko: Vähintään yksi nolla pitää ottaa pois