Oh, palstalla on uusi layout!
Ihan kivalta näyttää. Nyt noi kruunupoiminnat pois tästä keskeltä.
Kommentit (41)
Huonommaksi menee koko ajan. Kommenttikentän fonttikin näköjään muutettu tyhmemmäksi. Ja minkä takia etusivulle on pitänyt tunkea nuo poiminnat- ja suosituimmat-kentät? Mitä järkeä????? Vievät vain tilaa ja häiritsevät. Vitt'u mitä idioottitouhua taas kerran.
Entinen oli parempi. Nyt on ihan liikaa tolle turhalle tuolla oikealla sivulla, eli missä on lueteltu suosituimmat ketjut jne. On se kumma jos niitä ei näe tästä sivulta, mitä ketjuja on.
Ja tämä fontti.. entinen oli parempi ja selvempi.
Mulla ei toimi peukut. Ei näy sitä kuvaketta, joten ei voi painaa ylös eikä alas. Todella huonot muutenkin, eikö etusivulta näy suoraan mikä on uusin keskustelu ilman, ettäs e sivussa lukee?
Näyttääkö tämä sitten jossain älylaatalla hyvältä, senkö takia pitää muutella huonommaksi.
Minä en mitään älylaattaa käytä, tietokoneen ruudulta ei näytä kivalkta kun puolet sivusta melkein luetetltu turhaan noita suosituimpia, uusimpia jne ketjuja. Kai ne nyt löytää ilmankin kun katsoo sivua.
Tämä on melkein samanlainen kuin joskus 2002.
Ja miksi tuo poiminnat on ylimpänä? Taas näitä kruunupaskoja ja "kivoja" juttuja tuputetaan. Uusimmat pitäisi olla ylimpänä niin kuin ennenkin!
En tykkää yhtään. Kahdet otsikot vierekkäin ja vierekkäin saattaa olla samat otsikot.
Sekava - eilinen oli paljon parempi!
Tämä on hyvä uudistus muuten, mutta sivupalkin pitäisi olla järjestyksessä uusimmat -> suosituimmat -> poiminnat. Miksi joku mode kuvittelee, että sen poiminnat on palstan tärkeimmät keskustelut? Nyt sitä egoruuvia vähän löysemmälle.
Hankkiutuisivat nyt viimein eroon tuosta "Lisää luettavaa" -laatikosta. Tuo on pahin juttu mitä tälle palstalle on koskaan tehty.
Hyvä uudistus muuten, mutta sivupalkin otsikot pitäisi olla järjestyksessä uusimmat -> suosituimmat -> poiminnat. Joku moderaattori luulee, että hänen poimintansa ovat ne palstan tärkeimmät keskustelut? Nyt sitä egoruuvia vähän löysemmälle.
Tämä on huonompi. Sekavampi. Uusien pitää näkyä selkeästi, kruunuja vihataan ja se on tehty palstalla selväksi. Vähintä mitä olisivat voineet tehdä, on poistaa kruunut. Ei hyvä.
Niin ja haku on tasan yhtä huono kuin ennenkin, vaikka haun ulkonäkö on vaihtunut. Ei ei.
Vierailija kirjoitti:
Tämä on huonompi. Sekavampi. Uusien pitää näkyä selkeästi, kruunuja vihataan ja se on tehty palstalla selväksi. Vähintä mitä olisivat voineet tehdä, on poistaa kruunut. Ei hyvä.
No mutta kun ylläpidon tärkein tehtävä on ohjata keskustelua kivaan hömppäsuuntaan! Eihän noista kruunuista voi mitenkään luopua, kun muuten keskustelijat keskittyvät ihan vääriin, ei-kivoihin, ehkä jopa tärkeisiin asioihin.
Onko tosiaankin niin että lihavointi on poistettu lukemattomien aloitusten otsikoista? Se olisi kyllä selvempää, jos näkisi bold/regular fontista, että mikä ketju on jo tullut luettua ja mikä ei...
Nyt kun käytin vähän enemmän, niin uusimmat on ehkä sittenkin hyvässä paikassa. Yleensä sivu on skrollattuna alas, kun haluaa vaihtaa keskustelua ja silloin uusimmat on tuossa vieressä ja poiminnat piilossa.
Itsellä on Adblock käytösä niin ei hajuakaan millainen tämä palsta oikeasti on.
Kuulostaa siltä että en aio ottaa edes selvää. Pitäkää mainoksenne -ei katsokaas kiinnosta.
Vierailija kirjoitti:
Tämä on hyvä uudistus muuten, mutta sivupalkin pitäisi olla järjestyksessä uusimmat -> suosituimmat -> poiminnat. Miksi joku mode kuvittelee, että sen poiminnat on palstan tärkeimmät keskustelut? Nyt sitä egoruuvia vähän löysemmälle.
Täysin samaa mieltä tuosta järjestyksestä!!!
Eikä näytä! Sekava. Kaipaan vieläkin sitä ulkoasua, joka oli joskus vuonna 2014 aikoihin. Sen jälkeisestä palstauudistuksesta käytiinkin kovaa keskustelua, mutta ylläpito ei korvaansa lotkauttanut asiakkaidensa toiveille.