Ovatko Suomen hipsterit jälkeenjääneitä?
Hipsteri tyyli meni jo pois muodista 2013 kun siitä tuli liian valtavirtaa, sama kävi metsuri luukille 2015. Kuka on on niin jälkeenjäänyt että uskaltaa kutsuaan itseään hipsteriksi 2018? Sellainen nolo tyyppi vain häpäisee itsensä.
Kommentit (7)
Metsuri-lookin kovasi motomies-look.
No älä nyt, tänne Tampereella vasta rantautunu pari hipsteriä. Ihan tervetullutta noiden Kummeli- ja Popedamiesten joukkoon.
Mitä jäbä duunaa? (viimeinen hipsteri, nähty takavuosina Putouksessa)
Siis, tätähän kuuli yhdessä vaiheessa paljon, mä en oo oikein ikinä edes ymmärtänyt, että mikä se hipsteri on. :DD
en tunne ketään hipsteriä, mutta luulisin ettei kukaan hipsteri ala muile kertomaan että on sellainen.
Vierailija kirjoitti:
Siis, tätähän kuuli yhdessä vaiheessa paljon, mä en oo oikein ikinä edes ymmärtänyt, että mikä se hipsteri on. :DD
No tää hipsteri trendi oli 2000-luvun versio hipeistä, beatnikeista, jupeista ja grungeista.
Ai onko siis olemassa joku "hipsterityyli" joka pysyy samana? Ja onko olemassa tai joskus ollut hipstereitä jotka sanovat itseään ihan epäironisesti hipstereiksi?