Miksi helluntalaisilla on niin iso maha kaikilla?
eikö uskovaisen kristityn pitäisi olla laiha ja nöyrä eikä lihava? Kiinalainen maanalaisen srknan johtaja ja vankilassa kidutettu veli Yun sanoi Suomessa ollessaan Saalemissa, että kristityt ovat täällä pipapkakku tai suklaa-sotilaita
Kommentit (5)
1. Kor. 6:13
Ruoka on vatsaa varten ja vatsa ruokaa varten; ja Jumala on tekevä lopun niin toisesta kuin toisestakin. Mutta ruumis ei ole haureutta varten, vaan Herraa varten, ja Herra ruumista varten;
Fil. 3:19
heidän loppunsa on kadotus, vatsa on heidän jumalansa, heidän kunnianaan on heidän häpeänsä, ja maallisiin on heidän mielensä.
No kysy niiltä. Tuskin täällä siihen syytä tiedetään.
What?! 😳😂 No eihän! Mun siskon perheessä kaikki on tikkulaihoja, samoin hänen seurakuntaystävät. Missähän helluntaiseurakunnassa mahdat käydä? 😂 Ainoastaan raskaana ollessa siskolla oli iso maha, samoin hänen ystävillään.
varsinkin ruoka-avussa ovat ruoan jakajat hyvin pulleaa sakkia, onko niin että ruoan takia ovatkin siellä muka auttamassa ihmisiä?