Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaikki suomalaiset kodit ovat aivan samanlaisia!

Vierailija
05.03.2018 |

Katsoin Oikotietä. Alakerrassa olohuone ja keittiö, yläkerrassa kolme makuuhuonetta. Miten tuollaista voi kestää? Kaikilla samanlaiset kodit?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä alakerta? Yläkerta?

Vierailija
2/4 |
06.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo rivarit on aika onnettomasti suunniteltuja, ihan sama pohja.

Haluaisin itse 4-5 h yhdessä tasossa - ei löydy. Tai haluaisin kaksikerroksisessa 1 makuuhuoneen alakertaan oh ja keittiön kanssa - näitä on 1/10 000 sekin väärällä alueella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pk-seudulla on kyllä aika onnettomia perheasuntoja tavallisten palkansaajien näkökulmasta. Ostimme mekin ensin kaksikerroksisen rivarin kun muita ei oikein siihen hätään ollut sillä alueella jossa haluttiin asua. Pienen lapsen kanssa todella epäkäytännöllistä. Pitkän seurannan jälkeen löysimme hyvältä alueelta yksitasoisen paritalon isohkosta taloyhtiöstä ja tässä on vieläpä iso suojainen piha, moderni keittiö, korkea olohuone ja vasta remontoitu kylpyhuone poreammeineen. Hintaakin oli sitten melkein 400 000. Mutta eipä ole monta tullut vastaavaa vastaan edes tässä hintaluokassa keskeiseltä paikalta.

Vierailija
4/4 |
06.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä AP sitten haluaisit?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi seitsemän