Miksi feministit luulevat voivansa ottaa yhteen huippuälykkäiden miesasiamiesten kanssa?
Ihan vaan olemalla tohkeissaan. Siinä voi käydä nolosti. Jo ennestään tiedämme huippuälykkyyden olevan pääosin miehinen ominaisuus. Didn't get the memo, or what?
Kommentit (17)
Mikä ihme on miesasiamies? Mikä on tällaisen ihmisen tavoite?
:DDDDDDDDDDDDDDDD "huippuälykkäiden miesasiamiesten"
"huippuälykkäiden miesasiamiesten"
Eikös se ole sellainen oksimoroni?
Alkaen ap:n tyylillisesti helppotulkintaisesta otsikosta, hänen taka-ajatuksena eivät uppoa minuun.
nainen
Vierailija kirjoitti:
:DDDDDDDDDDDDDDDD "huippuälykkäiden miesasiamiesten"
Jokin yksisarvisten alalaji?
Koska vaikka olisi kapinen katuojan kasvatti niin on samat oikeudet kuin kaikilla muillakin :)
Tai huippuälykkäiden miesasianaisten, kuten Karen Straughan. Eli on niitä tervejärkisiä ja teräväpäisiä naisiakin.
Koska suurin osa noista miehistä on tyhmiä, parhaimmillaankin keskiälyisiä jotka näyttelevät älykköjä. Huippuälykkäitä noissa porukoissa ei juuri ole.
Onneksi itse olen huippuälykäs feministinainen, joka pyyhkii pöydän moisilla miehillä moneen kertaan. Kuvaannollisesti siis, ettei nyt joku Ajatusten Aurajoki tule syyttämään pahoinpitelystä.
Aloitus voisi olla Seiskan kannesta, jossa Reetu poseeraa leopardi-stringeissä.
Mitä näyttöä "huippuälykkäiden miesasiamiesten" korkeasta älykkyysosamäärästä on?
Vierailija kirjoitti:
Onneksi itse olen huippuälykäs feministinainen, joka pyyhkii pöydän moisilla miehillä moneen kertaan. Kuvaannollisesti siis, ettei nyt joku Ajatusten Aurajoki tule syyttämään pahoinpitelystä.
Isot puheet, pienet teot. Tyypillinen feministi siis.
Se on kyllä ihan totta, että vaikka luulisi omaavansa miten hyvät argumentit tahansa, keskustelu miesasiamiesten kanssa päätyy aina luovutusvoittoon. Sanotaan nyt sit syyksi se "huippuälykkyys."
Mua ei ainakaan kiinnosta tämmöinen feminismi vs. "miesasiamiehet", joo huoh.
Huippuälykkäiden miesasiamiesten.
Siinäpä kaksi sanaa, jotka kumoavat toisensa. Päivän naurut sai kyllä, kiitos tästä :D
Koska se on eri asia.