Miten pian teillä on alkanut kuukautiset Mirenan poiston jälkeen ?!
Itse poistin mirenan ja hormoonikierrukka ollut 8v ehkäisynä ja nyt on tullut haave toisesta lapsesta meillä joten gynellä käytyäni hän sanoi että kuukautiset alkavat yleensä ensimmäisen viikon sisälle ja ei oo vielä näkyny. Ilman ehkäisyä ollaan oltu koko tämä 3vkoa kierrukan poistosta koska lääkäri sanoi myös senkin että ei ole estettä raskautua vaikka samantein.
Kommentit (5)
Torstaina poistettiin ja sunnuntaina alkoi kuukautiset. Joskaan ne eivät olleet niin runsaat ja pitkät kuin mun kuukautiset oli ennen Mirenaa. Mutta oli ne kuitenkin niin runsaat, että sidettä tarvi.
Kun mietin tässä sitä että voiko olla mahdollista että olisi jo tärpännyt :O vai tekeekö tuo 8v käyttö sitten sen että ottaa aikaansa jotta kropan oma hormoonitoiminta käynnistyy. Kauanko sinulla ehti mirena olla ?
Mulla oli 5 vuotta ja 4kk. Ootko tehnyt raskaustestiä?
Tein mutta se näytti tälle aamulle negaa . Joten joko niin alussa että ei näy tai sitten ne kuukautiset ovat tulossa
up