Mihin hävisi keskustelut liittyen ylen julkaisuun yksinhuoltajista ja pitkäaikaistyöttömistä?
Täällä oli aiheeseen liittyen kaksikin keskustelua.
Kommentit (11)
Hyi! Pois silmistä ja pois mielestä. Ei Suomessa ole köyhiä - ei ole kuin saamattomia ja laiskoja ihmisiä...hyi ja hyi!
T. Kokoomus
Kerkesin lukea ehkä viisi ensimmäistä kommenttia ennen kuin hävisi. Ap
Vierailija kirjoitti:
Kerkesin lukea ehkä viisi ensimmäistä kommenttia ennen kuin hävisi. Ap
Olit myöhässä. Mutta voin kertoa, että jutun henkilöt oli haukuttu jokaista yksityiskohtaa myöten, kehuen samalla kuinka pienellä palkalla itse tulevat toimeen.
Joku pylleä nainen uikutti kun valtio ei maksa hälle kuin 1470€/kk. Ja sillä pitäs elää...voi nyyh...
Kun uusi normaali ei olekaan sananvapaus, jossa voi nimettömänä haukkua ihmisen varpaan kynnestä kaksi haaraiseen hiustupsuun ja kaikkeen siitä väliltä+sukukin vielä, silloin häviää "keskustelu"
Kauan se ketju sai olla, vaikka ihonvärikin otetiin puheeksi. Vaalipäivä ehkä vaikutti, että sai köyhiä haukkua rauhassa.
Sellaisista asioista ei vaan ole hyvä puhua, sivuston moderaattorikin ymmärtää sen. Ja mikä on poissa mielestä on myös poissa silmistä, näin koko yhä äitien ja köyhien ongelma helposti (ja taloudellisesti) ratkaistu.
Kakkonen sanoi että Suuomessa ei ole köyhiä ja rikkaita, on vain laiskoja ja ahkeria.
Olihan se hyvä keskustelu.Ja tuohan se on minusta iso ongelma...se siis että työstä jää sama käteen.
Jäikö jotain vielä sanomatta?