Tunnen olevani mies naisten vaatteissa
Mutta en silti haluaisi olla mies, en vain ole ehkä samalla tavalla feminiininen kuin muut naiset. Silti esim. kun joku mies pelleilee naisten vaatteisiin pukeutuneena ja toteuttaa jotain naismaisia maneereita, kykenen täysin samaistumaan siihen kuinka oudolta naiseus tuntuu.
Mikä juttu? En oo trans, en lesbo tai mitään..niin että mikäs tää on? Naisrooli liian ahdas noin niinku yleisesti määriteltynä?
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
ainakin voit käyttää miesten vaatteita ja äijäillä vapaasti kenenkään ihmettelemättä paitsi tutut ehkä hetken.
Ei mua kiinnosta äijäily pätkääkään
Minulla on asperger ja en ole ikinä tuntenut itseäni naiseksi tai mieheksi, naisen sukupuolielimet kyllä löytyvät. En osaa samaistua mihinkään stereotypioihin.
ainakin voit käyttää miesten vaatteita ja äijäillä vapaasti kenenkään ihmettelemättä paitsi tutut ehkä hetken.