Asiantuntijatehtävä, palkasta ei mitään mainintaa, työtunteja 5-10/vko, huhhuh.
Lisäksi vaaditaan paljon joustavuutta työskennellä lähes milloin vaan työnantaja vaatii. Melkoinen vitsi tuollainen työpaikkailmoituskin. Kuka moiseen edes hakee? Ei ainakaan työtön, koska eihän tuollaisesta työstä ole muuta kuin pelkkää haittaa. Joo, onhan niitä tällaisia "työpaikkoja" juu tarjolla, jossa voit tehdä töitä 5-10 h/vko. Hienoa, Suomi.
Kommentit (10)
Minä voin hakea. Eipä tartte ihmisten haaveilla palkankorotuksista kun kaikki tekee työt puoli-ilmaiseksi.
Eikö työtön juuri halua tuollaisen homman? Tunteja on riittävästi aktiivimalliin.
Vierailija kirjoitti:
Eikö työtön juuri halua tuollaisen homman? Tunteja on riittävästi aktiivimalliin.
Työtön haluaa työn jolla elää. Voihan kaikille toki maksaa palkka juuri sen verran, että saa rahaa työkkäristä. Ei enempää.
5-10h asiantuntijatyötä viikossa kelpais oikein hyvin. Asiantuntijan laskutus on vähintään se 250 € / alkava tunti. Voi olla lähemmäs tonninkin. 5000 - 10 000 € kevyestä konsultoinnista on mainio diili.
https://www.vamlas.fi/tarjolla-someviestinnan-tuntityota-kokemusosaajal…
Vanhan työni kautta yksi yhteyshenkilö mainosti somessa tätä. Tosin voisiko tuota edes terve ihminen hakea? Mutta eihän ketään saisi ominaisuuksiensa puolesta sorsia, eri asia koulutusvaatimukset. Kiinnostaako tuollainen työ muka jotakuta noilla tunneilla?
Ap
Onhan se kiva kun jaettu 1-2 tuntia joka päivälle. Laskee työmatkaan saman per päivä.
Minä teen asiantuntijana saman verran töitä eli viikon kuukaudessa. Aiemmin tein täyttä kuukautta, mutta lompsa tuli kai tarpeeksi täyteen. Voisi lopettaa kokonaankin, vaan kun töistä nauttii, niin mikä ettei. Paljon mukavampaa näin, niin on hyvin aikaa lomailla ja matkailla. Joka viikko tietty tuntimäärä on paljon huonompi diili.
Linkki?