Mikä yllätyslahja tekisi sinut onnellisimmaksi jouluna?
Kaikki on täydellistä jouluna, koti siivottu ja ruoan tuoksu, kynttilät, joulumusiikki... Saat yhden lahjan.
Kommentit (16)
Koiranpentu jouluna saisi minut itkemään onnesta.
En mitään koska olen huono vastaanottamaan lahjoja.
Koiranpentu, vaikka en yleisesti ottaen kannatakaan sitä että annettaisiin eläimiä lahjaksi. Hyvä kirja ja suklaa kelpaisi myös. Muut eivät kiinnosta.
Minun suurin toiveeni olisi uutinen tulevasta lapsenlapsesta. Tiedän että vauvaa on yritetty huonoin tuloksin, niin nyt vauvauutinen kruunaisi koko vuoden, eikä ainoastaan joulua
Kokovartalohieronta, siis jos puolisolta saisi :D
Muuten lahjakortti hierontaan.
Puolet haluaisi koiranpennun. Vaikka olen aikuinen, ajatus suloisesta pienestä pörröisestä koiravauvasta rusetilla koristellussa korissa on niin ihana. Käydä ulkona pienen kanssa pimeässä jouluyössä, ja silitellä sylissä sohvalla.
Tällä hetkellä yöpuku (kaksiosainen flanellipyjama) ja kylpytakki. Kirja ja suklaa ois myös hyvä. Koiraa en todellakaan haluaisi ylläriksi, siitä pitäisi olla sovittu ja juteltu yhdessä etukäteen ja sitä paitsi haluaisin olla itse valitsemassa sitä.
Jos annat koiran lahjaksi niin anna se semmoiselle henkilölle joka 100% haluaa koiran ja on valmis hoitamaan sitä loppuun saakka.
Hyvä historiallinen lukuromaani olisi kyllä oikein hyvä ylläri, mutta ilman suklaata, sillä saan siitä nykyään ripulin. Mutta esim. vihreät kuulat maistuisivat ja korostaisivat lukunautintoa.
Uusi laukku olis kiva, ei oo itsellä kyllä varaa ostaa niin en oleta sitä miehen ostavan.
Vierailija kirjoitti:
Jos annat koiran lahjaksi niin anna se semmoiselle henkilölle joka 100% haluaa koiran ja on valmis hoitamaan sitä loppuun saakka.
Vastasin koiranpentu ja kyllä tästä pidettäisiin huolta. Saa tuoda kissanpennunkin. En tule saamaan tätä ihaninta lahjaa.
Tulisin onnelliseksi, jos saisin ihastukseltani pusun ja halauksen. Äänestin kuitenkin kylpytakkia, koska nykyinen on melko kulahtanut.
Paras olisi kuitenkin joku itsetehty lahja.