Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tavoitteena 26 viikkoa töitä ja taas työttömäksi.

Vierailija
14.12.2017 |

Jotta saadaan ansiosidonnainen taas pyöräytettyä täyteen ja käyntiin.
Aktivointimalli on aivan se ja sama, jää sitten kyseiseltä kuulta vähemmän säästöön.
Arvostan kyllä teitä tärkeiden töiden puurtajia, mutta itse ajattelin käyttää tämän yhden ja ainokaisen elämäni johonkin kivempaan.
Tälläinen vaihtoehto on luotu, aivan mahtavaa! :)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa hyvältä, mutta yksi pieni ongelma.. Ensin pitäisi löytää töitä puoleksi vuodeksi..

Vierailija
2/5 |
14.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi ei, tekeekö joku noin. Tästä pitää raportoida heti iltapäivälehdille, jotta saadaan aikaan lakimuutos. Onneksi on viisaat hallituspuolueet, joiden väki ei kuuntele kaiken maailman dosentteja, vaan lukee iltapäivälehtiä lainsäädännön tueksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näinhän virolaiset raksamiehen juuri tekee. Mikä vielä parasta, sitten he muuttavat takaisin Viroon, kunhan ovat saaneet ensin ansiosidonnaiset pyörimään pariksi vuodeksi. Sitten on Virossa kiva naureskella kavereille, jotka menevät töihin huhkimaan, kun oma ansiosidonnainen on reilusti suurempi kuin Virolaisen työmiehen palkka. Mukana seuraa tietysti lapsilisät suomesta. Mahdollisesti myös kikkaillaan asumistuilla ja vuokrataan asuntoa pimeästi eteenpäin. Sitten kun on pari vuotta pyörähtänyt, niin soitto raksamaalla ja seuraavana päivänä töihin. Näin se homma pyörii. 

Vierailija
4/5 |
14.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavoitteena voittaa lotossa ettei enää ikinä töihin. Eipä puutu "viisas" hallituksemme virolaisten kikkailuihin.

Vierailija
5/5 |
14.12.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saanko minäkin ansiosidonnaiset siirrettyä Espanjaan? Tekis mieli lähteä Kanarian lämpöön talveksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi yksi