Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

ohoi te keillä on nenäläistykset ja lävistäjät!

naikkonen
10.11.2017 |

oon jo yli vuoden miettinyt nenälävistystä itselleni ku en ole ihan varma haluanko tai tykkäänkö edes siitä. Niin ajattelin että jos hankkisin sellaisen ja ostaisin itse korun

( linkki tässä https://www.crazy-factory.com/fi/p/L%C3%A4vistyskorut/Steriilit-korut/Z… )

Ku en ole noihin perehtynyt niin kysyn tätä et eikös toi koru käy myös ensikoruksi?
koska on steriili koru. Mietin siksi tuota koska haluaisin vähän tuntumaa siitä ja kattoo yms jne jne että tykkäisinks tai sopiiks miulle sellainen lävistys.

sitten myös muita kysymyksii ois. 1 sattuuko ottaminen ja paljon? 2 kauanko on paranemis prosessi ollut teillä ja milloin vaihoitte korua jos vaihdoitte. 3 kannattaako itse tehdä kyseistä lävistystä vai suoraan ammatti lävistäjälle?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin ja sellainen kysymys vielä että jääkö reikä siihen jos otan sen lävistyksen pois? ei siit ois haittaakaan mutta halusin vaan kysyä jos en tykkääkään siitä lävistyksestä

Vierailija
2/4 |
10.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos oot noin epävarma niin jätä ottamatta. Googlesta kannattaa etsiä lävistäjä omalta kotiseudulta, sieltä näkee kaiken tarvittavan infon. Ja jos tän jälkeen edelleen päädyt ottamaan, niin mene ihmeessä ammattilaiselle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainahan se jonkunlainen reikä jää kun korun ottaa pois. Ammattilaiselle. Ehdottomasti.

Vierailija
4/4 |
10.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pari kertaa olen nähnyt kauempaa naisella räkää taikka jonkin patin nenässä joka onkin lähemmin katseltuna paljastunut nenäkoruksi. Sonnin nenälävistykset kuuluvat myöskin sonnille. 

Feministeille nenälävistykset kyllä sopivat. Karkoittavat täysin vastakkaisen sukupuolen ahdisteluyritykset sekä kaikki muutkin yritykset nokkospuskan tavoin ympäriltään.