Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lehtomäki ja Heinäluoma tuovat kunniaa Suomelle

Vierailija
17.10.2017 |

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005411836.html
Onneksi kaiken tämän natotuksen ja sapelinkalistelun keskellä on päättäjiä, jotka uskaltavat pitää yllä ystävällisiä suhteita suureen naapurimaahamme. Se ei jää siellä huomiotta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo on kyllä sen luokan "kunnianosoitus" että sillä perusteella pitäisi automaattisesti jäävätä itsensä mistään merkittävästä julkisesta virasta tai vaaliehdokkuudesta. Veli venäläisen käsikassaroita.

Vierailija
2/3 |
17.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomalaiset eivät tahdo kuulua Natoon ja nykyinen viitekehys EU tutisee savijaloillaan. Parempi alkaa lämmittää suhteita itään, koska siihen tulemme pian kuulumaan. Ehkäpä alkujärkytyksen jälkeen suomalaiset huomaavat, että siellä onkin ihan hyvä olla, vaikka kaikkea muovista krääsää ei olekaan tuomassa tyhjään elämään keinotekoista täytettä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olenkin pitänyt Lehtomäkeä desanttina. Oikeassa olin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kahdeksan