Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Edullista, simppeliä ja terveellistä ruokaa, ideoita kiitos!

Vierailija
13.10.2017 |

Munakas, salaatti, ratatouille, kasvispasta, mitä näitä nyt on... Kaipailisin tälläisia ruokaideoita mitkä olis nopeita tehdä ilman varsinaista ruuanlaittoa. Tyyliin kasvikset pannulle, paisto ja valmis. Ei tarvitse olla pelkästään kasvisruokia, mutta kevyitä.

Yritän pudottaa painoa, ja minulle on haasteelista löytää aikaa kokkailulle. Kuitenkin olisi tärkeää syödä useita kertoja päivässä ettei nälkä ylly liian kovaksi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Linssikeitto? Kattilan pohjalle vähän vettä, sekaan punaisia linssejä (semmoisia kuivia, ei missään liemessä lilluvia),  sekaan pari purkkia tomaattimurskaa ja keitellään vaan hetki että linssit turpoaa. Tykkään laittaa sekaan porkkananpalasia ja ruskeita papuja, että tulee vähän ruokaisempaa.

Vierailija
2/2 |
13.10.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Porkkana. Pussi auki ja syömään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme viisi