Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Taas kulttuurin rikastaja raiskaa Kuopiossa!

Vierailija
18.09.2007 |

Poliisi etsii raiskauksen yrittäjää Kuopiossa

18.9.2007 16:20

Poliisi etsii miestä, joka yritti raiskata nuoren naisen Kuopiossa tiistain vastaisena yönä.



21-vuotias nainen oli kävelemässä työpaikalleen hieman ennen puoltayötä Alavantiellä, kun tuntematon mies kävi hänen kimppuunsa. Mies raahasi hänet läheisen kirkon seinustalla olevien pensaiden suojaan.



Mies pahoinpiteli naista, mutta tämä sai riuhdottua itsensä irti, jolloin mies poistui. Nainen käveli työpaikalleen, mistä soitettiin poliisi. Nainen oli saanut lievähköjä vammoja.



Poliisipartio otti tapahtumapaikan lähistöltä kiinni miehen, joka kuitenkin laskettiin aamulla vapaaksi.



Uhrin mukaan hyökkääjä on noin 20-vuotias, kapeakasvoinen, vaaleahiuksinen ja 170-175 sentin mittainen. Hän oli pukeutunut tummanvihreään, vyötärömalliseen kangastakkiin, tummiin housuihin ja tummiin kenkiin. Hänellä oli päässä tummanvihreä, lyhytlippainen kangaslakki.



IL





Oops, sehän olikin suomalainen. Tai ehkä vielä kuitenkin paljastuu että kyseessä on harvinaista albinismiä sairastava musse tai somppu.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hih hei, jos kyseessä olisi ollut uutinen maahanmuuttajan tekemästä raiskauksesta tai raiskausyrityksestä, niin tässäkin ketjussa olisi jo sata vastausta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme viisi