Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä on paras keino väsymyksen selättämiseen?

Vierailija
20.09.2017 |

Ei auta nukkuminen. Mikä sinua piristää ja antaa energiaa ja mikä uuvuttaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua auttaa jumppa. Rupesin käymään jumppatunneilla, energiaa on ihan eri tavalla kun ennen.

Vierailija
2/5 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei ole univajetta niin liika nukkuminen vain väsyttää lisää. Liikunta piristää, parhaiten ulkoliikunta. Tähän vuodenaikaan kannattaa myös kokeilla valohoitoa jos väsyttää ja "masentaa". Yleisesti kaikki elämässä hyvää mieltä tuottava piristää, se on niin eri asioita eri ihmisillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se varmaan olis se, että liikkuis tuolla luonnossa, vaikka tuntuiskin väsyneeltä. 

Vierailija
4/5 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruokavaliomuutos! Jätä hiilarit pois kokonaan. Helpoin tapa kokeilla, jos pystyt on alkaa vaikka Nutrilett- kuurille. Ensimmäiset kolme päivää olet väsyneempi kuin koskaan, mutta sitten sen jälkeen alatkin olla virkeämpi kuin koskaan, kun elimistö ei enää joudu sulattelemaan kaikkia myrkkyjä, mitä normaalisti itseesi imet. Tämän lisäksi, jos tähän pystyt, voit kaupan päälle laihtua, jos yliapainoa. Minä laihduin 12 viikossa 83-kiloisesta 62-kiloiseksi. Ainut miinus, että iho kuivui ja hiuksia lähti. Jospa ottaisi jotain kookos- tai oliiviöljyä sisäisesti niin voisi säästyä näiltäkin. No molemmat ongelmat korjaantuivat myöhemmin kuitenkin.

Vierailija
5/5 |
20.09.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyit, mikä uuvuttaa?No se , että ei tee yhtään mitään uuvuttaa kaikista eniten! Eikä pelkästään uuvuta, vaan myöskin alkaa ahdistamaan. Käy niin kuin häkkieläimelle. Ei meitä ihmisiä ole tarkoitettu sellaisiksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kaksi