Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi lihavuuden haitoista ei puhuta suoraan ja siihen suorastaan kannustetaan tai ihannoidaan

Vierailija
23.07.2017 |

Kun olin itse 30-40kg ylipainoinen voin todella huonosti, en jaksanut tehdä yhtään mitään ja pyörrytti joskus vain kun seisoi paikallaan. Luultavasti näytinkin aivan karmealta hien puskiessa jatkuvasti, kaikilla kun ei ole sitä kaunista naamaa niinkuin jollain huippu plusmalleilla.

Pitääkö ihmisten valehdella kuinka tuollainen on hienoa ja teeskennellä kuinka ylipainosta ei ole mitään haittaa. Nyt kun olen normaalipainoinen henkinen ja fyysinen hyvinvointi on huomattavasti parempi ja minun on hyvä olla. En tajua tätä nykymenoa ja ylipainon jopa ihannointia, ikäänkuin se olisi hyvä asia.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
23.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä ylipainoa ihannoidaan?

Toki minullekin usein sanotaan et sinä niiin lihava ole, no 90kg on toki vähemmän kuin 120kg. Mutta en mitään ihailua ole saanut.

Jotkut lihavat ovat oikeasti kauniita, läskit on sijoittuneet kauniisti, isot rinnat, kapea vyötärö, leveä lantio ja kauniit kasvot, toki olisivat kauniimpia hoikempina, mutta pelkkä laihuus ei tee ihmisestä kaunista.

Terveyshaitatkin 20-30kg ylipainosta tulevat ehkä myöhemmällä iällä, vielä niitä ei ole ilmaantunut, olen 42v, en hikoile kuin sika eikä minua pyörryttä, jos seison, olen ikäni tehnyt liikkuvaa työtä ja kuntoni on hyvä, tottakai se olisi vielä parempi jos painoa olisi 60kg.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi neljä