Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiinaa avoimessa yliopistossa?

Vierailija
13.07.2017 |

Osaisiko kukaan kertoa kannattaako mandariinikiinaa opiskella mieluummin avoimessa yliopistossa kuin työväenopistossa, vaikka ei olisikaan suuntaamassa muuten yliopistoon? Itselläni on kuva että avoimen opetus olisi laadukkaampaa? En ole kummassakaan kursseja aiemmin käynyt, siksi kyselen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä viikon vanha ketju hyppäsi silmilleni, joten vastaanpa jotain :) Suosittelen ehdottomasti avoimen yliopiston kursseja verrattuna työväenopistoihin! Kun kurssilla on tentti, (pakollisia) kotitehtäviä ja tietty aikataulu/suunnitelma, oppimista tapahtuu ihan eri tavalla kuin työväenopistossa, jossa mahdollisesti mennään hitaimman kyselijän mukaan eivätkä ihmiset välttämättä tee kotona mitään kurssin eteen. Itse olen opiskellut kiinaa Helsingissä kesäyliopistossa, aikuislukiossa, työväenopistossa ja Konfutse-instituutissa, ja ainut paikka, jota en oikein voi suositella, oli työväenopisto.

Vierailija
2/2 |
20.07.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse opiskelin hollantia työväenopistossa ja se laatu... tai pikemminkin mikä laatu 🙄 Ihan rahan tuhlaamista. Suosittelen siis myös avointa yliopistoa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yhdeksän