Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaksi ihastunutta, mutta ei voi?

Vierailija
11.07.2017 |

Ollaan aviopuolisoni kanssa asumuserossa ja parisuhde on jäissä. Lapsia on ja yhteistä omaisuutta. Ihailijoita minulla on aina ollut (naisilla kait aina on?), mutta olen aina pysynyt uskollisena miehelleni ja kunnioittanut perhe-elämää. Miehen suhtautuminen minuun on tunnepuolella kylmää ja halveksivaa. Käytännön asioiden hoitaminen hoituu ainakin jollain tasolla.

No nyt synkkyyteen on tullut valonsäde ihailijan muodossa, johon itsekin olen ihastunut. Mies on kovasti minusta innoissaan ja haluaisi selvästi jonkun suhteen kanssani.

Emme ole varsinaisesti mitään sielun sisaruksia, minusta mies ei edes voikaan tuntea minua kovinkaan hyvin. Olen kait tehnyt vaikutuksen esiintyjänä ja (mielestäni ihan tavallisen) ulkonäköni vuoksi. En tiedä, mitä hänelle edustan ja miksi.

Miehellä kohta 50 mittarissa, menestyksekäs elämä, perhe jossa pari 18 ikävuoden paikkeilla olevaa lasta. Ja haluaisi jotain kanssani.

Miten kivaa se olisikaan, mutta...

Tuntuu mahdottomalta kun olen toisaalla avioliitossa, vaikkakaan tämä ei mikään parisuhde edes enää ole. Jos mitään toivoa on saada asiat kuntoon, niin avioliiton ja lasten vuoksi ei voi. Osa lapsistamme on aika pieniä.

Minulla ei ole myöskään mitään miehen vaimoa vastaan. Hänelle tulisi varmaan ihan hirveä kriisi, jos ryhtyisin miehensä kanssa suhteeseen.

Ja mikä oikeus minulla olisi toisen perhettä rikkoa.

Olen miettinyt, edustanko hänelle lähinnä jotain nuoruutta ja vaihtelua. Mikä juttu tämä oikein on.

Lupasin ryhtyä suhteeseen hänen kanssaan, jos joku päivä ollaan molemmat erottu.

Kertokaa raati, missä tilanteessa tuo mies on ja missä minä olen. Mistä tässä on oikein kyse.

Ja mitä tekisit asemassani?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi neljä