Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaksinaamaisuudesta

Vierailija
19.06.2017 |

Lähipiiristäni löytyy eräs henkilö joka osaa sotkea ihmisten elämät. Hän on uskomaton ja häikäilemätön. Kauheaa seurata vierestä tyypin touhuja ja pokkaa. Aluksi pidin hänestä todella paljon. Miellyttävää jutteluseuraa ja aina sai kuulla juttuja/juoruja.

Erästäkin "ystävää" hän auttaa hädän tullen, mutta pian puukottaakin jo selkään ja juoruaa ystävänsä asiat muille, mm. minulle. Tämä hänen ystävänsä vaikuttaa kunnolliselta kansalaiselta, häntä kovasti säälin.

Tämä kaksinaamaisuus näkyy niinkin, että hän ei pidä joitakin ihmisiä minään, mutta annas olla kun tarvitsee apua, pyytää sitä näiltä "huonoilta tyypeiltä", mielistelee ja esittää hyvää kaveria. Mä olen ihan järkyttynyt.

Olen myös kertonut tälle kyseiselle tyypille eräästä ihmisestä josta en pidä, hänkin väitti ettei pidä tästä ihmisestä. Olin huojentunut kun ajattelin etten ole enään ainut joka en pidä siitä eräästä.

No, olimmekin menossa illanistujaisiin, törmäsimme tähän yhteiseen inhokkiimme. Itse yritin kartella tätä henkilöä, niin mitä tekikään tämä kaksinaamainen "ystäväni", lampsi suoraan tuon henkilön luo ja pyysi tätä liittymään seuraamme. Olipa kiva viettää yhdessä iltaa. Voi kerpele ku olin vihainen ja pettynyt.

Miten toimia?? Selvästikään en merkitse hänelle mitään. Olen yksi jota hän huijaa.

Mikä hänellä on?? Joku sairaus?

Nämä oli vain murto osa hänen tempuistaan. :(

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kahdeksan