Hauska seurata persujen ja ex-persujen hiekkalaatikko riitelyä
Tarjoaa paremmalle kansanosalle hauskaa viihdettä kun tomppelit riitelevät hiekkalaatikolla. Oivallisesti Kokoomuksen ja Keskustan älykkösiipi juoni käsiin lahoavat persujoukot tappelemaan keskenään. Tätä on ilo seurata.
Kommentit (33)
Ne on tehneet itsestään Perus-Pellejä. Veikkaan että juhannuksena jos on lämmin ilma, niin perus-pellet ei sahtipäissään enää pysy erossa toisistaan vaan siellä mätkitään oikein kunnolla.
Natsit syövät aina ennemmin tai myöhemmin itsensä. Eipä tämä mitenkään yllättävää ole.
Uuusi vaihtoehto on tehokas ryhmä. Niillä on jo viralliset nettisivut.
Nousukausi tulossa eikä lähiön räkälät enää tarjoa uusiopersuille kasvualustaa katkeruuden kylvöön. Kohta nekin sääliöt tappelee keskenään ja puolue katoaa historiaan kuten kommunistit.
Kerrankin tappo ja raiskaus uhkaukset sinkoilevat persujen sisällä, helpotus muille.
Jossakin Israel-Palestiina akselilla tapellaan sentäs oikeasta hiekkalaatikon omistussuhteesta ja lapionkäyttö oikeudesta. Mutta meillä nämä kotimaiset persuählämit tappelee omalla hiekkalaatikollaan.. öö niin mistä? Kuvitteellisista natsitervehdyksistä.. On tämä vaan niin hauskaa seurata. Tähän ei Petelius-Kalliala tai Kummeli olisi koskaan pystynyt.
Kuinka monta Persua tarvitaan vaihtamaan lamppu? Vastaus ei yhtään. Älä laita Persua tekemään mitään, mikä voi epäonnistua. Koska ne tunarit sählää kaiken omiensakin parissa.
Melkein parastahan tässä on se että "kaikki muut" suurin piirtein tiesi että näin tässä tulee lopulta niille käymään.
Hauskaa tai ei niin eipä jää noita ikävä. Koskaan en tykännyt mistään omenan ja melonin lippalakki - jutuista.
Vierailija kirjoitti:
Uuusi vaihtoehto on tehokas ryhmä. Niillä on jo viralliset nettisivut.
Ehkä nuo sivut e i v ä t liity tuohon poliittiseen ryhmittymään, luulen ma..
Vierailija kirjoitti:
Nousukausi tulossa eikä lähiön räkälät enää tarjoa uusiopersuille kasvualustaa katkeruuden kylvöön. Kohta nekin sääliöt tappelee keskenään ja puolue katoaa historiaan kuten kommunistit.
Kommunistithan on olemassa =DeVa=Vasemmistoliitto. Vai lasketaanko nimen vaihdoksetkin "katoamiseksi"?
Persutietäjät, pitääkö olla puolueen jäsen, että saa esittää tappouhkauksia uuvateille?
Missä persu, siellä ongelma.
T. Timo S ex-persu
Oikeastaan kaikki rasistiporukat ovat hajonneet porukan keskinäisiin riitoihin, siinä mielessä tämän kertainen hiekkalaatikko riitely ei ole mitään uutta. Arvasin jo kaksi vuotta sitten että persut hajoaa tämän vaalikauden aikana.
Kyllä mahtaa Ville Niinistö nauraa. Ei tarvitse edes tehdä mitään kun Persut tuhoaa itse itsensä.
Hauskaa, että jollakin on hauskaa kun hallituksen nykyinen linja saa jatkua kenenkään siihen puuttumatta. Minusta se ei ole hauskaa, mutta minulla onkin ilmeisen huono huumorintaju. Siitähän tässä oli kysymys eikä persuista eli Sipilän hallituksen toiminnan jatkumisesta kuten tähänkin asti. Sote - uudistuksesta luvattu taloudellinen hyöty Kokoomukselle melkein jäi toteutumatta. Persujen kohtalo oli vain yllättävä bonus.
Uuvatit saivat 30 hopearahaa ja erinäisten poliitikkojen omat businekset miljardeja tulevien vuosien kuluessa. Halvalla lähti rahat köyhiltä ja samalla saatiin hajoitettua ainoa todellinen uhka hallituksen linjalle. Hyvin pelattu, kokoomus ja keskustepuolue!
Älä ota kotiisi kesäpersua. Sille ei ole enää tämän kesän jälkeen poliittista kotia ollenkaan.
Vierailija kirjoitti:
Oikeastaan kaikki rasistiporukat ovat hajonneet porukan keskinäisiin riitoihin, siinä mielessä tämän kertainen hiekkalaatikko riitely ei ole mitään uutta. Arvasin jo kaksi vuotta sitten että persut hajoaa tämän vaalikauden aikana.
No on tämä nyt sentään vähän eri kokoluokan tappelu kuin jonkun sekopäisen muutos-puolueen tai kajahtaneen rajakii-porukan keskenäiset välienselvittelyt. Muuten toki samanlaista sekoilua.
ajatella mikä lällätys olisi jos joku muu puolue olisi hajonnut!