Minkälainen ihminen toivoo radiossa kappaletta
En ymmärrä miksi nykyään vielä joskus radiossa on ohjelmia joihin voi soittaa/tekstiviestillä/nettisivuilta käydä pyytämässä jotain haluamiaan kappaleita soittoon.
Siis millainen ihminen soittaa radio-ohjelmaan tai käy aseman nettisivuilta toivomassa jotain biisiä jonka haluaa kuulla, sen sijaan että siitä puhelimesta/tietokoneelta vaan avaisi esim. spotifyn ja laittaisi haluamansa kappaleet soimaan?
Tätä en koskaan ymmärrä jos kuulen radiosta että ohjelmaan voi esittää toiveita tai joku soittaa sinne.
Kommentit (3)
Kaikki eivät hallitse noita älylaitteiden soittomahdollisuuksia. Toisekseen aina ei voi muistaa kappaleen nimeä, joten toivekonserttiin tai vastaavaan soittaessa voi kertoa, mitä kappaleesta muistaa ja ammattitaitoiset toimittaja löytävät kappaleen. Ja samallahan sen kappaleen kuulee sitten epälukuinen määrä muitakin radionkuuntelijoita, joukossa varmasti myös niitä, jotka todella ilahtuvat juuri sen kappaleen kuullessaan. Meillä monella liittyy moniin kappaleisiin erilaisia muistoja.
Minkähänlainen ihminen tekee aktiivisesti aloituksia asioista, joita hän ei itse harrasta. On outoa luulla, että kaikki ihmiset toimivat ja käyttäytyvät samalla tavalla kuin itse.
Se on se tunne. Se biisi "kuulostaa" paremmalta, kun se soi radiossa sinun toivomana.
Kuin että kuuntelisit sen 5 kertaa saman iltana youtubesta.
Se on se fiilis.