Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

en oikein ymmärrä tuota pääsykokeiden poistamisasiaa

Vierailija
11.05.2017 |

Aloitin muutama vuosi sitten yliopistossa erään koulutusohjelman, josta en ole saanut edes kandin papereita ulos pitkäaikaisen sairauden vuoksi. Opinto-oikeutenikin loppuu kohta puoliin. Sitten kun paranen, haen yliopistoon uudelle alalle. Tullaanko minut sitten arvioimaan pelkän yo-todistuksen perusteella? Miten tulen ikinä pääsemään sisään, kun ei ole mitkään l:n paperit?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu ihan älyttömältä ja kylmältä, jos noin. Masentuneiden tai muiden sairauksien uuvuttamien lukiolaisten kannattaa tästä lähtien vain jättää lukio kesken ja jäädä keräämään voimia, jotta sitten joku päivä voisi saada paperit joilla voisi päästä opiskelemaan.

Harmi vain, etteivät aiemmin valmistuneet voineet tietää että näin pitäisi taktikoida. Tosin ehkä se onkin se pointti, heikentää vanhempien opiskelijoiden mahdollisuuksia.

Vierailija
2/3 |
11.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan tässäkin haetaan jenkkilöiden paskaa mallia.

ja entäs alat, joihin vaaditaan erikoisosaamista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

nosto

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kolme