Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihanaa, tasapitkiksi kasvatusurakka alkaa olla voiton puolella

Vierailija
02.05.2017 |

Kaikki alkoi siitä kun viime kesänä kampaaja ohensi hartiapituisia hiuksiani veitsellä! Eikä suinkaan vain latvoista vaan ylempääkin. En tajunnut koko asiaa, mutta ne ohentuivat niin paljon että takaraivolta paistoi kalju. Paitsi jos ne olivat juuripestyt ja huolellisesti asetellut. Ohentuivat kuitenkin hyvin paljon. Nightmare!
Tukka ei ollut enää sileä ja tasapitkä vaan haituvia leijui sähköistyneenä koko matkalta.

Meneehän siinä kasvamisessa yli vuosi mutta nyt se ei enää haittaa niin paljon. Ensi jouluna tukka on taas entisen paksu, luulisin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä juttu. En kyllä ymmärrä miksi kampaajat aina ryssii hiukset kun erehtyy siihen tuoliin istahtamaan.

Vierailija
2/4 |
02.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo mulla käynyt samoin. Hiuslaatu jotenkin niin ohut, että vaikka hiuksia paljon niin lensivät vaan sähköisinä sen pätkimisen jälkeen.

Nyt kun joku vielä antaisi parhaat neuvot siihen, miten voisi estää hiuksia katkeilemasta? Mulla jotenkin joustavat hiukset, jotka jäävät kiinni joka paikkaan ja katkeilevat kun harjaakin. ovat siis takkuiset.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Hyvä juttu. En kyllä ymmärrä miksi kampaajat aina ryssii hiukset kun erehtyy siihen tuoliin istahtamaan.

Minä halusin hiukan kevennystä. Mutta en tiedä miksi hän sen veitsiohennuksen keksi...yleensä ohennetaan kerroksittain leikkaamalla latvoista. Luulin että hän ottaa latvoista vähän.

Vierailija
4/4 |
02.05.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opin kuitenkin jotain, en sano enää mitään keventämisestä, painavista hiuksistani. Sanon vain että ota latvoista pari senttiä. Kun se pari senttiäkin voi olla 5.

-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan seitsemän