Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pantleyn "unikoulu", irrotusmenetelmän toimivuus

Tintti
26.04.2017 |

Millaisia kokemuksia teillä on, erityisesti irrotusmenetelmästä, jossa tissi hellästi otetaan pois vauvan suusta ennen nukahtamista.
Lainassa kirjastosta tuo Pantleyn kirja pehmeä matka hyöhensaarille, aloitin eilen 1kk ikäistä "kouluttamaan" nukahtamaan ilman tissiä suussa. Tilanne, että 0,5h-1h menee saada vauva nukahtamaan. Tässä välissä monesti ehdin irrottamaan tissistä ja vauva "nukahtaa", mutta havahtuu 2-15min sisään täysin hereille ja taas tissi suuhun jne.

Kysymys siis: irrotatteko heti, kun silmä luppaa vaikkei vauva olisikaan rentoutunut ja nukahtamassa? Ja aloititteko kouluttamisen vain yöunista? Kirjassahan sanotaan, että tärkein nukahtaminen on yöunille. Meillä haastavaa saada päiväunille, annanko vain päivisin nukahtaa tissille?

Kaikki kokemukset tervetulleita!
Ja kyllä, vauva on pieni ja tarvitsee apua nukahtamiseen ym, mutta haluan silti opettaa nukahtamaan ilman tissiä suussa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä yksi