Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Harmittaa jälkikäteen, kun en hankkinut kaksostenrattaita kun ikäeroa on tasan 3v.

Vierailija
03.08.2007 |

Monta reissua jäi väliin kaksostenrattaiden puutteen vuoksi. Isompikin nukkui kuitenkin päikkäreitä ja olisi nukkunut niitä mieluusti rattaissa. Ja seisomalaudan kanssa oli kamalaa kävellä, jotain hitsin miniaskeleita. Vanhempi on nyt jo 4-vuotias ja yhä pienemmän jäädessä kotiin pyytää, että rattaat otettaisi mukaan ja että saisi istua rattaissa. Hankkikaa hyvät ihmiset " jopa" 3-vuoden ikäerolla kaksostenrattaita!!!!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Liikutaan todella paljon jalkasin, matkustellaan ja kyläillään, mutta meillä kylläkin esikoinen on sellainen sisukas tahtopakkaus ettei häntä ole saanut rattaisiin enää 1,5 vuoden jälkeen, kun haluaa kävellä aina itse.

Vierailija
2/4 |
03.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tuplat hankin nimenomaa päiväunien takia, kun väsyi reissussa, niin oli paikka missä levähtää

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

varmaan ovat käteviä, niinkuin nyt näistä jutuista saamme lukea.

Vierailija
4/4 |
04.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. reissuja varten? Meillä esikoinen täyttää kohta 4 ja kuopus on 9kk.. mulla oli tupla matkarattaat, mutta myin ku ei ollut käyttöä.. oli painavat työntää yms. nyt meillä pidemmillä reissuilla poika istuu emmaljunga cerox rattaiden jalkatuen päällä jos väsähtää... ihan kätevää kun kuopuksen jalat ei siihen tuelle asti vielä yltä :)