Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten saan teinit kuriin? Olen ärrän myyjä

Vierailija
31.03.2017 |

keinot on vähissä. Tosi monilta nykynuorilta puuttuu kunnioitus ns. suorittavan tason työtä kohtaan. Tai sitten puretaan sitä omaa pahaa oloa kaupan täteihin.

Nyt tarvitsisinkin apua. Millä saan noin neljän hengen teinipoikaporukan ulos kioskista? Vartijan tuleminen kestää useita kymmeniä minuutteja eikä muita asiakkaita kiinnosta.

Auttakaa!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä ne tekee siellä?

Sillä vaan, että monella ärrällä on rahapelit ja pystybaari, kahvia... siis ihan luotuja notkunta paikkoja.

Vierailija
2/2 |
31.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luontaisella auktoriteetilla ja asiallisesti puhumalla yhdistettynä huumoriin pilke silmäkulmassa. Vähän sellaiseen Reinikais-tyyliin. Ei auta siis huuto eikä jäkätys eikä pelokas piipitys/ärsyyntynyt kimitys. Noin olen saanut asiattomasti hengailevat nuoret aina pois ihan puhumalla heidän kanssaan asiallisesti. Olen ollut vähän vastaavissa työpaikoissa kuin sinä. Nuoret on aina ymmärtäneet lopulta asian ja lähteneet kiltisti eivätkä ole haistatelleet takaisin tms. Myöhemmin ovat ihan moikkailleetkin kaupungilla. :-)

Mitä ne tekee siellä tarkalleen ottaen ja miten olet heihin suhtautunut? Oletko vain komentanut "nyt ulos" ja uhkaillut vartijalla heti? Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan, pätee heidän kanssaan. :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä kuusi