Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Täysin kyllästynyt

Isabella
16.03.2017 |

Olen niin kyllästynyt miehen käytökseen että oikeen savu nousee korvista. Neljä vuotta tätä yhteistä taivalta, kaks vuotta siitä etä suhteessa. Nyt alkaa miehen käytös ongelmat näkyä, olen alkanut hahmottamaan sen ettei mies tunnista tunteita, ei osaa puhua tunteista ja tämä minua ärsyttää.
Miten ihmeessä alkuhuuman ja rakastumisen jälkeen toinen voi vain yhtäkkiä lakata tuntematta? Kun on ennenkin kyennyt esim emotionaalisiin tunteisiin, on osannut lohduttaa ja kantamaan vastuunsa. Nyt yhtäkkiä tämäkin on loppu.
Mies sanoo jotain mistä minä mieleni pahoitan, kuten eilen, lopulta poistuin tilanteesta, seuraamuksena sain nukkua yksin, tämän tiesin jo illalla. Tänään olen saanut olla yksin koko illan, mies karttaa minua, oli makuuhuoneessa kun tulin töistä kotiin, nyt on ollut yläkerrassa jo monta tuntia, ei puhu minulle oma-alotteisesti mitään, ei lähesty minua millään tavalla, eikö hän enää osaa? En enää ymmärrä. Olen niin kyllästynyt tähän. Laitoin saunan päälle, sinnekkin menen varmasti yksin. Olen niin monesti kokenut tämän saman, mies vain odottaa että munä teen aloitteen lähestyä häntä. Huoh. Lähden saunaan.
Muillakin varmaan tätä samaa, olisi kiva kuulla muidenkin kokemuksia?
En oikeasti tiedä enää luovutanko vaiko mitä tehdä kun toinen on niin hukassa

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.03.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos jo parin vuoden päästä on tuollaista niin ei muuta kuin vaihtoon!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kuusi