Palaa sit niin paljon käämit sossu/kelan kanssa, jo viidennen kerran oon vieny vuokrasopimuksen sinne toimistoon, pari digitaalistakin, ja taas pyydetään vuokrasopimusta
Saatana mä meen kirjastoon ja vedän tuhat kopiota siitä vuokrasopimuksesta ja hakkaan ne tiskiin laskun kera perkele!
Kommentit (5)
Minä kirjoitin lisätietoihin että teillä on vuokratietomme koska saamme jo Kelan asumistukea. Se riitti.
Meillä on toimitettu PDF:nä vuokrasopimuskopio opintotukea varten. Aina on mennyt ok eli se on vain liitetty tiedostona. Kannattaa papereihin laittaa aina se hetu isoilla kirjaimilla paperina toimitettavan tositteen yläreunaan. Ne paperit skannataan ja hetu on avaimena tiedon löytymiselle. Sama koskee verotoimistoa.
Itse toimitin vuokrasopimuksen ekan hakemuksen yhteydessä. No seuraavaan hakemukseen olisi pitänyt toimittaa UUSI sopimus, sillä heidän mielestään tämä ensimmäinen sopimus päättyy nyt helmikuussa. Uudestaan en sopimusta liittänyt, vaan pyysin vilkaisemaan jo toimitettua vuokrasopimusta, joka tosiaan päättyy helmikuun lopussa.... Vuonna 2025.
Tarkkuutta, virkailijat, tarkkuutta.
Hyvä että joudut sinäkin näkemään edes vähän vaivaa rahan eteen.
Siellä on kyllä töissä jotain helvetin tolvanoita täytyy minunkin myöntää, jatkuvasti ongelmia heidän puoleltaan ja yritä siinä sitten pysyä rauhallisena.