Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

"Neiti" Olli Rehn on äijä joka kannattaa kiertää kaukaa

Vierailija
16.01.2017 |

Hän on myynyt yli 800 000 euron asunnon ja alkanut riidellä asunnon ostajan kanssa käräjiä myöden 12 000 euron ikkunaremontin maksajasta.

On salannut ostajalta ikkunalaskun ja ostajalle salassapitovelvoitteen takia isänöitsijä ei olisi voinut edes kertoa tästä ikkunalaskusta ennen kaupantekoa joka ostaja siis sai laskun käteen heti kauppakirjan allekirjoituksen jälkeen. Eli vaikka ostaja olisi ollut kuinka huolellinen niin ei olisi voinut saada tätä ikkunalaskua selville.

Mielestäni ostaja on oikeassa ja Rehnin pitäisi maksaa tuo 12 000 e ikkunalasku.

Eikä tämäkään ole se pääpointti vaan Olli Rehnin luonne on se joka tässä ihmetyttää.Ajatelkaa millaisilla palkoilla Rehn on ollut ja alkaa nipottamaan hänelle pikkurahaa olevasta summasta.

Jos ihmisellä on pikkasenkaan selkärankaa niin ei tarjoa mitään palveluja ko. tyyppiselle ihmiselle vaan kiertää kaukaa noin pikkumaisen savolaisen viäräleuvan.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005047353.html

Tämä "neiti" tulee siitä kun Olli on lähtenyt eräästä yleisötilaisuudesta niskojaan nakellen kun on loukkaantunut jostain pikkujutusta. Muistaakseni on oiken videokuvaa Ollin tuittuilusta.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Myyjä vastaa isännöitsijätodistuksen tiedoista, vaikka ne olisivat puutteellisia / virheellisiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä seitsemän