Suomi on mielensäpahoittajien valtakunta
http://suomenkuvalehti.fi/americana/suomi-mielensapahoittajien-valtakun…
Asia on juuri niinkuin Maunula kirjoittaa. Ja tuo on syy miksi itse lopetin politiikan seuraamisen tai siitä keskustelun, en kerro myöskään omia mielipiteitä mistään asioista.
Mutta nyt kai mielensäpahoittajat ja pöyristyjät on tyytyväisiä, keskustelemaan on jääneet pelkät höyrypäät ja muut kahjot, voitte sitten heidän kanssa kiljua kilpaa.
Käyn vain änestämässä, muulla tavalla en halua osallistua mihinään keskusteluihin yhtään mistään.
Kommentit (4)
Ulkosuomalainen taas kertoo totuutena lomavierailunsa perusteella miten asiat Suomessa ovat. Vittu mikä pelle, ei voi muuta sanoa.
Vierailija kirjoitti:
Ulkosuomalainen taas kertoo totuutena lomavierailunsa perusteella miten asiat Suomessa ovat. Vittu mikä pelle, ei voi muuta sanoa.
Kyllä minä niin mieleni pahoitin.
Varsinkin suvacceille mitkään tilastolliset faktat maahanmuuttajista eivät merkitse mitään, kun kommunismin korvaavaa aatetta on kannatettava vaikka väkisin.
Jäniskin osaa pelätä varmuuden vuoksi kaikkia susia eikä kysele voitko sinä ehkä olla syömättä minua.