Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Täydellinen joulu?
22.12.2016 |
Monta päivää stressataan siivouksesta, lahjohen ostosta, ruoan laitosta...ja sit kun rahaa on palanut älyttömät määrät ja kahden päivän päästä koko juhla on ohi, niin onko sit hyvä olla? Oliko se täydellistä? Kynttilöitä, glögiä, harmoniaa? Täyttyivätkö odotukset? Vai oikeasti ihan jotain muuta?
Kommentit (3)
Täydellinen joulu, se on täällä meillä! On ollut joka vuosi. Ja miten niin 2päivän päästä ohi? Me ollaan nautittu joulun tunnelmasta 1.adventista lähtien, kuusi ja koristeet paikoillaan. Ja aiotaan nauttia loppiaiseen asti, silloin lähdetään Aasiaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
No pitäähän ne kulissit olla pystyssä jokaisella.
Oikeesti ukko ryyppää, vaimo stressaa ja pennut ei oo tyytyväisiä mihinkään.
Alue: Aihe vapaa
Ihanaa on Joulu. Ollaan suomalaisia ja nautitaan joulusta. Sodassakin korsuissa yritettiin viettää joulua. Nautitaan omasta ajastamme ja vapaudestamme viettää joulua.