Naisilla on tinderissä kummallinen tapa tulkita matkustelu harrastukseksi
Monet tinder naiset kertovat harrastukseen mm. matkustelun.
Oikeasti ovat kuitenkin käyneet pari kertaa viikon etelänlomalla kanarialla, tehneet risteilyt ruotsissa ja virossa ja ehkä yhden berliinin kaupunkiloman teheet. Sitten siellä on kuvia niistä ainoista rantaloma matkoista. Ja tämä on naisten mielestä riittävää, että harrastaa matkustelua :D
Kommentit (5)
Niin. En minäkään tulkitse keilausta tai elokuvissa käyntiäkään harrastukseksi, jos niitä teen 1-2 kertaa vuodessa. On se kummaa.
Minä olen käynyt kuudessa maassa tänä vuonna, ja kaksi reissua on buukattu keväälle. Saanko sanoa harrastavani matkustelua?
On kai se tavallaan harrastus, jos ihminen pitkän aikaa säästää siihen reissuun ja sitten reissaa. Ja taas aletaan säästää uuteen reissuun. On se minusta harrastus, vaikkei sitä viikoittain tehdäkään.
No alle 25 vuotiailla tinder naisilla ei muuta elämäntavoitetta olekkaan kun pelkkä matkustelu. Sen takia en osakseen laatu miehenä sitä käytä.
Tätä markkinoijat ajavat heille. Maksetaan bloggareille moisen elämäntavan promoamisesta ja "ihanuudesta". Monet ihmiset tekevät erilaisia asioita vain kuuluakseen joukkoon.