Alkuraskauden oireet ennen plussaa
Heipsansaa!
Kertokaa kokemuksia alkuraskauden oireista ennen testiä! Minulla pitäisi kuukautiset alkaa n. viikon päästä, mutta malttamattomana mietiskelen oireista päätellen olisinko raskaana. 😊
Minulla on ollut nyt parin viikon sisään oireita.
On heikottanut ja välillä pitänyt pysähtyä ihan istumaan sen takia. Ruumiinlämpö ollut koholla nyt jo muutaman päivän, normaalisti 36,3 ja nyt ollut 36,9-37.
Selkää olen valitellut kipeilevän jo jonkin aikaa, alaselkää jomottaa.
Muutama päivä taaksepäin miehen kanssa sänkytouhujen jälkeen n.10 minuuttia ja alkoi jäätävä mahakipu. En pystynyt kävelemään kunnolla. Olin koko illan paikoillaan koska mahaan sattui. No nyt muutaman päivän maha on ollut turvoksissa ja jotenkin pinkeänä ja paineen tunnetta. Myös yhdyntäkipuja ollut.
Maha ollut muutenkin vähän kipuileva ja vihlaisee välillä. Ei ihan yhtä vahvoja niinkuin kuukautiskivut on ollut.
Tälläkin hetkellä ruumiinlämpö 36,9 ja mahaa turvottaa. Ilmavaivoja myös esiintynyt normaalia enemmän 😁
Ei varmaan ennen kuukautisia kannata harkita testin tekemistä,vai onko liian aikaista?
Kertokaapas että kuvittelenko vain vai voisiko olla toivoa näiden perusteella 😊
...niin ja pääkipua esiintynyt myös, mitä minulla on todella harvoin.