Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Sipilä ei ole esteellinen Terrafamen rahoituspäätöksessä
05.12.2016 |
Samaan tulokseen tulee iltasanomien Timo Paunonen kirjoituksensa viimeisessä kappaleessa. Vaikka hän mässäileekin 99% jutustaan Sipilän syyllisyydellä. Juttu on epärehellisyydessään kaiken kaikiaankin ansiokas.
Kommentit (2)
Kyse oli jääviydestä ja Sipilä ei ollut jäävi tehdessään päätöstä.
Vaikka jääviyden kriteerinä pidetään myös sitä että miltä asia näyttää kansalaisen silmin katsottuna, niin tämä ei tarkoita sitä että miltä näyttää idiootin kansalaisen, esim. av-mamman silmin katsottona. Ei voida antaa typeryksille ja änkyröille sijaa päätöksiä punnittaessa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Juha Sipilän esteellisyys ratkeaa oikeuskanslerin toimesta, mutta vaikka päätös olisikin että J. Sipilä ei ole ollut jäävi tehdessään päätöstä niin faktaa on että hänen lapsensa ja sukulaisensa ovat saaneet päätöksestä huomattavaa taloudellista hyötyä. Lisäksi faktaa on että Sipilä on painostanut YLEä tavalla joka ei todellakaan ole pääministeriltä hyväksyttävää.