Onko nakkikastike noloa ruokaa?!?
Mieheni kertoi, että hänen nirppanokkainen työkaverinsa kommentoi tänään mieheni eväitä. Sanoi, ettei ikinä kehtaisi tuoda töihin ruuaksi nakkikastiketta ja perunoita.
Siis mitäh, tavallista kotiruokaa... Ei meillä aina mitään nakkeja tai makkaraa syödä, mutta just tänään oli ruokana.
Kommentit (12)
Semmoinen voi pitää nakkikastiketta nolona ruokana, joka ei itse osaa kuin lämmittää eineksiä. Yleensä sellaiset asiat ovat noloja, joita ei osaa itse tehdä, joihin ei ole varaa, joihin ei ole mahdollisuuksia tai jotka eivät kiinnosta.
Alkoi tekemään mieli nakkikastiketta...
Meillä oli just ruokana, ihanaa on, siitä tykkää lapset ja aikuiset. Mitä noloa siinä on kunnon salaatin kanssa?
Mitä väliä sillä työkaverin mielipiteellä on?
Mieheni toivoo aika usein minun valmistavan nakkikastiketta. On kuulemma niin hyvää.
Käytän Vatajan nakkeja. Ei ole kaikenmaailman törkyä niissä, niin oletan.
Olen töissä hienossa konsulttitoimistossa. Juoksemme kilvan nakkikastikepäivinä syömään. Se on hienoa.
Työkavereiden mielipiteellä voi pyyhkiä vaikka perseensä, kuka on niin idiootti että arvostelee toisen RUOKAA?
No ei ole, työkaveri ilmeisesti joku perverssi pienimunainen mies.
Vierailija kirjoitti:
No ei ole, työkaveri ilmeisesti joku perverssi pienimunainen mies.
Mä arvaisin, että pienimunainen nainen.
Ehkä se on nirppanokka tai salaa kateellinen. Entisessä työssä nuoret naiset olivat aina innoissaan, kun lounasravintolassa oli nakkikastikepäivä. Itse en kyllä syönyt, kun teen kotona parempaa n. kerran kuussa.