Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Trump nostaa valtaan lapsensa ja vävynsä

Vierailija
20.11.2016 |

Että tiedoksi vain teille, jotka täällä palstallakin ihannoitte "Trumpin otteita". Nepotismia ja korruptiota, lapset hoitaa sekä bisnestä että korkeita virkoja. Luuliko joku oikeasti että Trump on mitään muuta kuin ahnehtija.. Läänittää lapsilleen valtaa kuin keskiajalla kuninkaat. Ei eroa korruptioruhtinaista kehitysmaissa.

En väitä et Hillary sen parempi kovinkaan paljon. Lähinnä ihmettelen ihmisten ihailua, että "eliittiä vastaan". Miten eliittiin kuuluva sitä haluaisi vastustaa? Ja paheksuu halpatyömaita ja alipalkkoja, vaikka itse hyötynyt niistä. Älykkäästi pelaa tietenkin siinä mielessä että sai jymäyttyä, mutta ei yllätä. Mediapelin osaa koska Diili-ohjelman luonut.

Seuraavaksi odottelen kommentteja, joissa kerrotaan kuinka Donald on paras ja menestynyt. Ne osoittaa vaan tietämättömyyttä. Äijä perinyt omaisuuksia ja omat bisnekset, myös se Diili, oli tappiollisia ja fiaskoja. Mutta on varaa epäonnistua kun on alkupääomaa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kahdeksan