Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihastunut työkaveriin

Vierailija
20.11.2016 |

Olen onnellisesti parisuhteessa, asumme yhdessä nyt kommatta vuotta ja suhdetta takana yhteensä 5 vuotta. Olen miesvaltaisessa paikassa töissä ja siellä väkisinkin tutustuu kivoihin miehiin. Olen aina ollut todella nopea ihastuja, ihastun vaikka vastaantulijaan näin kärjistetysti. Tämän tänhetkisen ihastukseni kanssa ei nyt olla ihan päivittäin tekemisissä, mutta melkein. Katseet kestävät vähän liian pitkään ja tämä tulee uniinkin. En saa tyyppiä työpaikalla mielestäni, ja katseellani vähän väliä haen häntä. Olo on kuin teinillä! Tosin olen huomannut, että olen saanut tästä pienestä ihastuksesta potkua parisuhteeseeni ihan eri tavalla. Mieli pysyy virkeänä pimeän ajan keskellä! Halusin vain jakaa kokemukseni ja keskustelu on aiheesta sallittua :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up :)

Vierailija
2/4 |
21.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noita tosiaan tulee ja menee. Ei siinä mitään vakavaa ole, eikä tuosta ole parisuhteelle haittaa. Pääasia on, että ei toimi mitenkään siihen suuntaan, että homma olisi pettämistä. Nauti haaveilusta, kyllä se ohikin menee.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan upeaa! Mikset lähtisi pieneen piristykseen kaamoksen keskellä?! Flirtti, katseet ja ehkä jotakin muuta (pussailua??). Ne kaikki piristää kummasti elämää ja vahvistaa naiseutta. Rajat kannattaa muistaa, ja varsinkin kun tiedät olevasi herkästi ihastuvaa sorttia.

Pikkuihastusten takia ei kannata ajaa parisuhdetta karille, mutta sopivassa määrin ne on ihanaa maustetta. Go for it!

Tapasin itse pari vuotta sitten ihanan miehen, jonka kanssa tapaamme silloin tällöin. En hae mitään pysyvää, mutta arkea nuo tapaamiset ihmeesti piristävät.

Vierailija
4/4 |
21.11.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihastuminen virkistää. Ei se ole pettämistä. Hyväily, suutelu jne taas ovat.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kuusi