Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Arskan vaan pelaa tietokoneella.

AcerPredator69
09.10.2016 |

Kaverini Arska (En kerro oikeeta nimeä) on viimeaikoina alkanut kokopäiväisesti pelaamaan tietokoneellaan. Jos häntä kysyy ulos niin hän vastaa yleensä "emt" tai "ei jaksa". Kavereiden kanssa hän on vain kun hän lanittaa tai hakee nuuskaa.

Millä tavalla saisin hänet pois pelikierteestä ja viettämään aikaa kaveriensa kanssa? Ärsyttää kun soittaa Arskalle ja kysyy ulos niin vastaus on "ei oo bensaa". Arska käy kuitenkin tällä hetkellä töissä jotenka luulisi hänellä olevan rahaa. Sitä paitsi hän on ostanu CS:GO peliin 200€ puukkoja ja jotain skinejä.

Tankkasin hänelle kerran 20€ mutta kun häntä kysyttiin hakeen minua hän oli alkanut raivoamaan. Arska oli käyttänyt ne bensat työmatkoihinsa, vaikka ne oli tarkoitettu minun hakemiseen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulustaa siltä että kaverisi Arskan asiat eivät ole kovin hyvin. Oletko yrittänyt hakea häntä kotoaan? Nykynuoriso on juuri tuollaista vetelää sakkia.

Vierailija
2/2 |
09.10.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En suosittelisi estämään kaverisi pelailua. Olen kuullut kollegoiltani, että videopelien pelaamisella voi nykyään tienata paljon pätäkkää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kolme