Cheek toi julki sairastavansa kaksisuuntaista mielialahäiriötä, muuttuiko sairaus salonkikelpoisemmaksi
Kommentit (8)
PR-henkilöiden kanssa tarkkaan suunnitellusti Cheek tuo nyt esille pehmeämmän poskensa.
Ei kaksisuuntaisessa ole mitään hävettävää. Parhaalla ystävälläni on se. Aivan tavallinen, ihana ihminen, jolla vain menee hieman selkeämmin elämä hyvissä ja huonoissa jaksoissa. Kun oppii tuntemaan itsensä, elämä sujuu paremmin. Koska silloin sitä tietää, että ne synkät jaksot menevät ohi. Maniankin hallinta helpottuu ajan mittaan samalla tavalla. Kyse on siitä, että ei syytä itseään niistä kuohuista. Omaa toimintaa ja ajattelua on helpompi hillitä, kun tietää että kokemukset ovat tästä "häiriöstä" johtuen suuntaan tai toiseen ylivoimakkaita.
Itselläni vuosi sitten diagnosoitu kaksisuuntainen, ja ihan samalla tavalla sitä häpeän ja tulen häpeämään vaikka Cheek tulikin ulos kaapista. Vittumainen sairaus. N27
PR-henkilöiden kanssa tarkkaan harkittu ulostulo, jossa Poski tuo esille pehmeämmän poskensa, ja omaksuu tällaisen hiukan kärsivän taiteilijan habituksen.
Petri Walli teki kaksisuuntaisena paljon parempaa musiikkia.
Nyt taas ei oikeasti tätä sairautta sairastavia diagnosoida tai auteta. Koska nyt jokaisella Keekkiä fanittavalla pikku mimmillä on tää vaan siksi että nyt se on cool.
Itse olen aina salonkeihin joka paikassa kelvannut. Sairaus pysyy kurissa lääkkeillä ja terapialla. Samoin leukamiaa sairastanut ystäväni on/oli salonkikelpoinen kuten ms-tautia sairastavat ystäväni. He eivät ole tarvinneet sympatian/eampatian saamiseksi juuri "keulakuvia" (paremman sanan puutteessa). Itselläni kävi niin, että Cheek muuttui juuri tämän ulostulonsa myötä salonkikelpoiseksi. Mun salonkeihin ainoastaan asiassa kuin asiassa äärisuvaitsemattomat odottelevat kutsua.
Itseä nauratti Ilta-Sanomien juttu, missä Cheekiä verrataan jo Beethooveniin sekä Leinoon xD
Huutonaurua!