Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
hiiva vai mikä ?
27.09.2016 |
moikka mulla on ollu tässä nyt puolisen vuotta näitä oireita eli alapää haisee kalamaiselta, yhdynnän jälkeen tulee verta ja se ei tunnu miellyttävältä, olen myös laihtunut käytän zoely e-pillereitä (käyttänyt niitä nyt 2kk näitä ennen oli yazit) kävin klamydia ja tippuri testeissä keväällä ja ne olivat normaalit, yhdyntöjä on ollut sen jälkeenkin ja nyt pelkään saaneeni klamydian jostain
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Hei!
Emättimen kalamainen haju viittaa usein bakteerivaginoosiin. Siihen on saatavilla lääke apteekista ilman reseptiä. Verenvuoto emättimestä ja kivulias yhdyntä viittaisivat myös tulehdukseen. Koska sinulla on ollut oireita jo todella pitkän aikaa, kehottaisin sinua käymään lääkärissä tai terveydenhoitajalla. Samalla voidaan ottaa sukupuolitautitestit uudelleen.
Vaikka käytät pillereitä, uusien kumppaneiden kanssa on syytä käyttää aina kondomia. Kondomi on turvallista jättää pois vasta vakaassa parisuhteessa, kun kumpikin on käynyt sukupuolitautitesteissä ja saanut negatiiviset tulokset tai hoidattanut mahdolliset taudit.