Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälainen nainen on lapsellinen, entä kypsä?

Vierailija
13.09.2016 |

lainaan erään kommentoijan tekstiä toisesta ketjusta:
Ainoa hyvä ominaisuus akateemisesti kouluttautuneilla naisilla on se että he yleensä osavat olla vastuudentuntuisia ja fiksuja naisia, eikä mitään lapsellisia ikiteinejä. Toki tämä ei tarkoita sitä että ammattikoulun käynyt nainen aina käyttäytyisi lapsellisesti. Miehenä minua kiinnostaa ainoastaan se onko nainen tarpeeksi kypsä ja aikuisen oloinen, eikä se paljonko hän tienaa kuukaudessa

antakaa esimerkkejä miten ko. piirteet ilmenevät

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksinkertaiset naiset ovat nautiskelijoita

Vierailija
2/5 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsellista käyttäytymistä: jatkuva omien kuvien postailu instaan ja faceen ja mitä näitä teinien juttuja nyt onkaan. Herutuskuvat. Pukeutuu naurettavasti ja kuvittelee pukeutuvansa naisellisesti. Itseensä keskittyminen. Ei osaa tehdä välttämättä ihan yksinkertaisiakaan asioita, kuten laittaa ruokaa ja pitää kämppänsä siistinä. Luulee olevansa maailman keskipiste. Pistää rahansa mieluummin merkkilaukkuihin ja muuhun hölmöilyyn kuin esim. säästää omaan kotiin tai auttaa vähäosaisia. Ei välitä luonnonsuojelusta tai eläinten oikeuksista. Ei ymmärrä mitään terveellisistä elämäntavoista. Tykkää bilettää. Ja sitä rataa, ei noita kaikkia piirteitä tarvitse olla, mutta ymmärtänet pointin. Tekevät vielä parikymppisinä asioita, joita voi odottaa teineiltä, jotka eivät vielä osaa ajatella, vaan toimivat lapsellisuuksissaan ja ajattelemattomuuksissaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taidan olla ylikypsä, oikukas, toisinaan ajatuksekas koska joudun valitettavasti toteamaan että riippunee aivan ihmisestä. On ikuisia opiskelijoita jotka haaveilevat elämänsä ja sitten voi olla perusasiat tajuava työllistetty/työtön/eläkeläisnainen joka lukee, ajattelee, hallitsee taloutensa ja ilmaisee mielipiteensä vaikkei ketään edes kauheasti kiinnosta.

Maailma on ihmisiä täynnä, senkus heität verkot veteen.

Vierailija
4/5 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voiko olla hieman molempia?

Vierailija
5/5 |
13.09.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen aiempien kommenttien perusteella ilmeisesti kypsä, vaikka todellisuudessa olen lapsellinen. Tai ehkä lapsenmielinen?

Tykkään pukeutua söpöihin ja tyttömäisiin vaatteisiin, mekkoihin ja vaikka sydämillä koristeltuihin sukkahousuihin. Tykkään pehmoleiluista ja nukun joka yö unikaverin kanssa. Pidän piirretyistä. Innostun välillä kohtuuttoman paljon pienistä asioista, vaikka söpön koiran näkemisestä.

Olen akateemisessa koulutuksessa. En käy bileissä, rahat menee elämiseen ja säästöön. En laita itsestäni koskaan kuvia mihinkään. Elän terveellisesti.

Johtopäätökseen: Lapsellisuus voi näköjään ilmetä muillakin tavoilla, kuin niillä mitä olen kuvitellut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yksi