Venynyt ja arpinen vatsanahka, onko totaalinen turn-off?
Miehet, kaipaan vastauksianne. Raskaudesta jäi vatsaan pahat jäljet: on roikkuvaa ja arpista ihoa, jota ei jumppaamalla saa pois. Muuten olen hoikka ja itsestäni huolta pitävä.
Edelliselle miesystävälle vatsani oli ongelma. Seksiin tämä ei suoranaisesti vaikuttanut, mutta muuten hiersi suhdetta ja luottamusta.
Itseäni ei vatsani häiritse sillä tavalla, että se estäisi nauttimasta seksistä täysillä tai olisin jotenkin estyneempi. Mutta haluan miehen, jolle kelpaan tällaisenaan, onkohan se liikaa toivottu?
Kommentit (6)
Niin minäkin ajattelen ja jouduin toteamaan tälle miehelle (joka ei ole lapseni isä), että hänen olisi parempi etsiä nainen, johon on tyytyväinen.
Itse kun pidän kaikkea raskauteen liittyvää erittäin seksikkäänä, minua myös kiihottaa tuollainen synnyttäneen naisen vatsa. Eli ei se ainakaan kaikille ole mikään turn off, mutta meitä on moneen junaan.
Ei tietenkään ole mikään turn off, osa elämää tuollaiset vaiheet.
M43
Ei tietenkään turn off. Vaimollani on myös raskausarpia, se on aivan normaaliaM50+.
Kaikki nämä keho&kauneus jutut ovat oikeastaan samanlaisia ja niihin kelpaa sama vastaus: Meitä on erilaisia.
Ihan sama koskee kullin kokoa, tissejä, väljää/tiukkaa pillua, arpia, lihavuutta, laihuutta jne jne.
Jokaiselle löytyy se oikea jos vain jaksaa metsästää, eli eipä muuta kuin hapoy hunting :)
Naisena totean, että jos meillä mies heittäisi moisella kommentilla niin saisi sitten miettiä suhdettaan jälkikasvuunsa ihan uudella tavalla. Lapsia halutessa pitäisi olla selvillä ettei se eukkokaan ole ihan samanlainen sen session päälle..