Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tukistin ja läimäytin teiniäni aamulla. Nyt se mököttää

Vierailija
04.08.2011 |

huoneessaan eikä suostu puhumaan minulle. Pelkään, että ilmoittaa poliisille. Ei kai tuosta voi mitään seurata. Tyttö on 13 vuotias ja tosi ärsyttävä välillä. Haukkui minua huoraksi eikä suostunut tekemään tehtäviään. Olimme sopineet, että saa viikkorahaa jos pitää keittiön siistinä (tiskaa, pyyhkii pinnat, korjaa tavarat jääkaappiin). Nyt oli sit saanut viikkorahat etukäteen ja aikoo ystävänsä kanssa mennä ystävänmökille.

Meille tuli siitä riitä eikä muu auttanut tukkimaan tytön suun kuin tuo lyöminen. Siitä ei tullut mitään mustelmaa eli en usko, että kertoo kenellekään. Ja osittain mun mielestäni tyttö oikein kerjäsi loukkauksillaan tuota läymäystä.

Harmittaa kauheasti.

Nyt tietty kaikki rupee haukkumaan mua huonoksi äidiksi. Tiedän, että vain alle kouluikäisiä saa kurittaa ruumillisesti, mutta tää lepsu nykyajan tapa ei johda mihinkään! argh!

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keskustele itsesi kanssa

Vierailija
2/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos ei niin toivottavasti et päästä 13 vuotiasta jonkun ystävän mökille. Ja toivottavasti et ole lyönyt ja tukistanut. Ja jos on totta niin toivottavasti soittaa poliisille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinä olet se, jonka olisi pitänyt pystyä muodostamaan lapsesi kanssa jo aikoja sitten sellaiset välit, ettei tässä kohtaa tarvi hakata jos ei saa jotain menemään perille.



Toivon että teinisi kerää rohkeutensa ja ilmoittaa sinne lastensuojeluun. Lapsesi on turvaton ja sinusta ei ole mihinkään. Pidäpäs huoli että oli viimeinen kerta tuo lyöminen. Tekisi mieli tulla tevaisemaan itse.

Vierailija
4/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

miten niin kuvittelet että alle kouluikäistä saa mäiskiä?

Vierailija
5/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Provo provo provo Provo provo provo Provo provo provo Provo provo provo Provo provo provo

Vierailija
6/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

itselläni oli samanlainen äiti. Ok, olin varmaan todella hankala, haukuin, vinguin, vittuilin ja kitisin minkä kerkesin, mutta 15 vuotiaana äitini läppäisi minua viimeisen kerran. Nimittäin hakkasin kirjaimellisesti äitini ja hän oli 2 viikkoa sairaslomalla töistä. En ole asiasta ylpeä, mutta oppipahan kerrasta ettei lapsa lyödä. Sen jälkeen ei enää edes korottanut minulle ääntään. Eiköhän se tyttäresikin viimeistään parinvuoden päästä pistä äipän aisoihin.



Nyt 35v lapset 11 ja 8v

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan oman itsesi vuoksi.

Vierailija
8/8 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mikä tuskin on mahdollista, niin toivon mukaan tyttö ilmoittaa heti poliisille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi neljä